Publikoval/a Karel Skalický dne 10.11.2014

Letošní sezónu zatím v Čechách hodnotím jako nejhorší ze všech, kdy jsem se začal věnovat přívlači. Léto, které si každý rok několik měsíců dopředu plánuji strávit na řekách naháněním sumců, mě letos pořádně vypeklo. Nedostal jsem ani jednoho… Naštěstí jsem si suprově zachytal v Norsku a Španělsku, takže mě zatím letošní okurková sezóna netrápí. Každý rok, celý podzim, se hodně věnujeme pruhatým kamarádům na našich údolních nádržích a každý rok si říkáme, že to dřív, jak v polovině října, nemá cenu. A každým rokem se tuto skutečnost snažíme nějak urychlit. Ale ona se prostě urychlit nedá.
Letos jsem z nedočkavosti a „nadrženosti“ na pořádný candátí kopanec vyrazil již několikrát „to“ vyzkoušet s vidinou, že to prostě zlomím a přijdu na ně dřív než obvykle. Ale doba a rybí návyky se prostě urychlit nedají. Minulý týden jsem vyrazil na celý den vyzkoušet nové echo, ve společnosti Kuby a moravského kolegy Jirise. Celý den jsme hledali, házeli, zkoušeli, dokonce i našli, ale prostě donutit ty pruhovaný potvory se nám pořádně nepovedlo.
Kuba, ostatně jako vždy, záhadným způsobem lapil relativně slušného candoše. Mně ani Jirkovi se lepší ryba nepovedla. I když jeden, ten správný záběr, jsem udělal. Avšak soupeře jsem neměl tu čest poznat, neboť se po chvilce vypnul… Nedá se nic dělat, ale musím si ještě nějaký ten pátek prostě počkat. ?
Karel

Share: