Publikoval/a Jakub Kabát dne 12.9.2017

Na tuto vodu jsem se už nějaký pátek chystal, a protože už jsem měl silné abstineční příznaky, odhodlal jsem se konečně vyrazit. Hlavním cílem bylo si pořádně zapádlovat, potkat se s klukama a poznat krásy okolí tohoto revíru. Ryby, o kterých jsem měl z tohoto revíru nevalné informace, byly tak nějak navíc. Z domu jsem vyjížděl pozdě, slunce už vycházelo, takže žádná vstávačka ve čtyři a na rozednění být u vody. Zkrátka pohodový výlet.

Cesta utekla rychle a hledání vhodněho místa na spuštění kajaku na vodu se taky našlo, nezbývalo než počkat na kluky a hurá na ně. Nakonec dorazil jen Karel a tak jsme ve dvou vyrazili na vodu. Na echlolotu se občas nějaká ryba ukázala a my se vzrušením prvně letos nahodili s našimi vláčáky. Oba jsme měli v arsenálu nový kousek. Já měl k dispozici hned dva proutky na které jsem se moc těšil, až s nimi prvně nahodím a snad i zaseknu rybu. První co jsem vzal do ruky byl prut Parabellum s vrhací zátěží 10-34g a délkou 9,2 stopy. Ten jsem si pořídil na gumy sřední velikosti, což je u mě 8-12cm s hlavama do 25gramů. Hned od prvního náhozu bylo cítit, že to byla skvělá volba. V ruce bylo krásně cítit jak hlavička klepe o dno, i jak pracuje nástaraha. O rybu jsme ale ten den bohužel s gumou nezavadil ani jednou, a tak proutek zůstal nepokřtěný. Další proutek jsem si pořídil na o kousek větší gumy a vzhledem k jeho parabolické akci především na trolling. S tímhle proutkem jsem byl úspěšný a vychutnal si krásný razantní záběr na trolling, téměř v maximální možné rychlosti, co jsem s kajakem schopný vyvinout. Zdolávačka byla nádherná, první letošní dravá ryba na prutě mi pořádně rozproudila krev v žilách. Když pak z vody doslova vystřelilo zlatavé tělo krásného obecňáka, byla to doslova pohádka.

Kájovi se povedl jeden duhák a okounek. Tím se naše rybářské štestí pro první den na této vodě vyčerpalo, ale oba sme byli nad míru spokojeni.

Užili jsme si den na krásné vodě, která ač neoplývá rybím bohatstvím, získala si okamžitě moje srdce.

Share: