Publikoval/a Jakub Kabát dne 28.9.2015

Krásné mlhavé dopoledne.
Ne neee, nezbláznil jsem se, jen mám manželku z moravy a nic jinýho se mi tam nerýmovalo. Podzim je tu a mě s ním najela každoroční rybářská manie. Ráno se i bez budíku budím kolem čtvrté, což mi dá možnost na chvilku skočit do práce a na šestku být u vody a kolem desáté už zase sedím v ráci. Letos je tomu stejně.
Jen vody je trochu méně, než bych si představoval a lezení do kajaku není tak snadné, vlastně ani dostat se k vodě není samozřejmostí. A zase nemůžu nepochválit Kilroye, protože si nedovadu moc představit jak bych se s jiným kajakem dostával k vodě. Ano mnozí určitě už pochopili, že narážím na sousčaný stav vodní hladiny na Orlíku, který je mou domovskou vodou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na mnoha místech se přes bahno k vodě vůbec nedostanete…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

a tak nezbývá než si s kajakem přes rameno občas užít pěknej tělocvik.
Pokud se ale dokážete s kajakem na vodu dostat, získáváte velikou výhodu oproti rybářům lovícím ze břehu, kteří většinou zůstanou uvězneni na jednom místě v zajetí skal a bahna. Ani s lodičkou nemají vyhráno, ačkoliv se jedná o přehrady, proud si mnohdy nezadá s veletoky jako je Labe. Na motor raději rychle zapomeňte pod hladinou se skrývají mnohá překvapení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

past vedle pasti
Co se týká ryb, zatím je podzim a období krátce před ním na úlovky bohatý a druhově velice pestrý.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Monstrozní jesen na 13cm gumu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Boleni jsou v kondici a mají hlad !!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

56cm

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Share: