Trpělivost a trolling ryby přináší
Publikoval/a Jakub Kabát dne 25.12.2014

Poslední dobou to není s rybama nějak žhavé, což mě nutilo nyní na konci sezóny znovu a znovu přijíždět k vodě a i za cenu častých neúspěchů, stále vymýšlet něco nového. Zkrátka na něco přijít, jak si alespoň na nějakou rybu šáhnout, v lepším případě zažít ten den na rybách, kdy vám to prostě sedne a chytáte jak z partesu. Povedlo se a v minulých týdnech jsem zažil doslova rybářskou nirvánu. Trolling samozřejmě není nic nového, ale pro mne tak trochu ano a musím říct, že si mě tato metoda začíná rychle získávat. Nejsem ani velkým příznivcem a uživatelem woblerů ale i s tím se začínám srovnávat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mé snahy jsou stále v těžkých začátcích, ale občas se štěstí unaví a já se svým věrným druhem kilroyem pomalu otvíráme dveře do světa trollingu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mnohdy o úspěchu a neúspěchu rozhodují zdánlivé maličkosti, nad kterými jsem si za roky přívlače zvykl mávnout rukou, s tím, že to prostě půjde tak, jak to zrovna mám já a netřeba nic měnit. Musím s pokorou přiznat, že se opět dostávám do fáze neunávného měnění nástrah a způsobů vedení a snažím se být opět tím rybářem, kerý je o krok dál než ostatní. V tom vidím jednu z cest, jak si v dnešní době občas užít pocit, že přeci jen něco málo v našich vodách ještě plave.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Již několik let vím o místě, kde se v pozdním podzimu a v zimě vyskytuje velké množství především bílé ryby. V těchto místech rok co rok probíhaly bolení žranice, a ačkoliv cílovou rybou byl vždy candát, když kolem vás loví taková síla ryb jako právě zde, nedá vám to občas nezkusit štěstí. Mé snahy však vyšly vždy naprázdno, až do letošního podzimu, kdy se mi při pokusu o candáta povedlo utrollovat i několik bolenů, kterým jsem se po klesající aktivitě candátů začal věnovat víc a víc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ryb je v těchto místech opravdu požehnaně.
Opravdové bolení lovy začali ve chvíly, kdy jsem nasadil jeden z nalezených woblerů, v barvě kterou bych za normálního duševního zdraví k lovu bolenů nikdy nepoužil, ale znáte to, někdy Vám něco uvnitř napoví, že právě tohle bude to pravě. A bylo, hned první nához znamenal nádherný záběr, právě ve chvíli, kdy jsem držel prut v ruce. Při pomalém tažení totiž nebyly znát ve špičce žadné náznaky pohybu wobleru, ve chvíli kdy jsem vzal prut abych zatáhl za wobler a přesvědčil zda se nezamotal a dělá opravdu to co má, přišla neuvěřitelná rána a já si užíval nádherný souboj. Věřil jsem, že mám opravdu krásného candáta. Z candáta se ale vyklubal slušný bolen kolem sedmdesáti centimetrů a během následujících dvou hodin ho následovalo kolem patnácti stoupenců ve stříbrném hávu. Spoustu záběrů jsem neproměnil a ačkoliv jsem zkoušel i klasickou přívlač, jinak než trollingem jsem rybu neulovil. V následujících dnech jsem si chytání bolenů vyladil k obrazu svému a většinu ryb jsem chytil, ačkoliv na pádlovacím kajaku, trollingem s prutem v ruce. Prostě paráda. Jak jsem to dělal nechám na vaší fantazii, případně na jiný příspěvěk ?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Share: