Publikoval/a Jan Liska dne 17.8.2015
Škoda, že takovéto podmínky nemáme v čechách…. Teď jsem měl možnost navštívit domácí jezero mého španělnského kamaráda Joseby Mikela. Na tomhle jezeře jsem zažil naprosto neuvěřitelnou chytačku, jak po stránce množství a velikosti lovených ryb tak po stránce stylu lovu a těžko popsatelné krásy tohoto jezera. Na jezeře se smí lovit pouze z rybářských kajaků a malých plavidel bez motoru. Místňáci si dost zakládají na zachování kvalit tohoto jezera, žádné masaření známé z jiných lokalit ve španělsku. Časté kontroly registrací lodí a povolenek a instruktáže o chování k rybám a ošetření před puštěním… tomu říkám spráný přístup!

Na tomto jezeře najdete všemožné typy fleků, dominují ale stromy v různých hloubkách. Na fotce Joseba.

Asi nejlepší montáží pro mě byl texas rig, hlavně proto, že se dá snadno měnit chytlavost montáže, stačí mít připravené nástrahy na streamerových háčcích a na offsetových.
První den jsme tak objížděli jezero a já nevěřil vlastním očím, na echolotu se rýsovaly opravdu zajímavé fleky, stromy různých velikostí, pláže s rozesetými kameny, skalnaté hrany, zatopené vesnice… prostě ráj pro dravé ryby.

DCIM100GOPROG0201924.

Nej ryba prvního dne… 48cm do véčka ocasní ploutve… takové XLko tohoto jezera… Josebův rekord je ale 54cm…

Lov velkých okounů v zatopených lesích z kajaku je úplná bomba, sílu mají enormní a leckdy se povede i slušná štika

Taková běžná velikost okouna, cca 40cm kusů tu jsou davy

V dalších dnech jsem zažil naprosto neuvěřitelnou rybařinu, a to dle místňáků to ještě úplně nebralo. V nejlepší den jsem těch XL okounů měl asi čtyři. Plus sem tam candát nebo štika. Věřím, že až se sem příště vrátím, tak pár dnů strávím i hledáním velkých candátů, také tu jsou k mání.
Více info k tomuto jezeru budeme publikovat během podzimu.

Sdílej: