Publikoval/a Jan Liska dne 24.6.2015
Ahoj, zdravím z Bretaně. Vydal jsem se sem letos rešit nějaké záležitosti pro Jackson Kayak no a samozřejmě poznat místní komunitu rybářů. Místňáci se specialisují především na lov mořských okounů z kajaku, chytá se v deltách řek a v příbřežních vodách, od května do prosince.
Do bretaně sem dorazil v pohodě a hned jsem se vydal do Concarneau, kde se měl konat závod v rybaření z kajaku. Sea Kayak Fishing tour: No povím vám masakr… 80 závodníků a každý jsme dostali uvítací balíček nástrah tak za 60 euro.. no a závod přitom zadarmo. Paráda!
První den trávím s kámošem Abdelazizem na vodě. Trénink před závodem. Dostanem každej pár ryb, Abdel má prvního seabassa, nádherná ryba! Večer jí děláme na grilu a chutná skvěle, musel jsem ji ochutnat ? Mě se podařil pyskoun nebo co to je…
Pravidla závodu jsou jednoduchá, za každý chycený druh v daný den závodu je 30 bodů. Dále za každého mírového seabassa je 1 bod za cm. Míra seabassa je 42cm.
V závodě se mi daří nejlépe v neděli, dávám 4 druhy, plus 2 druhy, což je ve finále dělené 25té místo s 180 body. Super! Vítěz měl přes 350 bodů.
Po závodě si jedu odpočinout do Quimperle, kde bydlí kámoška ze zimního lyžování. No a v pondělí hned šup na vodu. Vybírám si deltu řeky Aven. Co vám mám povídat… chytačka na povrchovky a nej bass kolem 65cm… paráda, ryba jak sviňa a boj enormní. Plus super architektura, jak lidská tak přírodní… všude okolo… No dneska jedu na vodu s místním střelcem Matem Kerdavidem, tak uvidíme. Další články budou brzo!

Abdelovo seabass, krásná ryba

Lov pyskounů na přívlač je taky sranda

Pohoda na kajacích na jednom z hotspotů

Delta řeky Aven, na vodu se jde před přílivem, takže pěkně hnusným bahnem.

Seabass tak kolem 30cm, častý úlovek na povrchovky

V pozadí nějakej zámek, paráda prostředí a plnej příliv. Bassové berou

BAM! Tohle už je kus! Super záběr na povrchovou nástrahu a boj neuvěřitelnej, chytám ve stoje s polarizákama a je to úžasný

Share: