Publikoval/a Jan Liska dne 19.6.2014
Tak jsem znova zavítal do Švédského kraje Blekinge, kde je dobrá komunita kluků z teamu JK. Krátký telefonát s Antonem, že dorazíme na „jeho“ jezero a šup po 13 hodinách v autě na vodu. Foukal šílený vítr a po vodě šly vlny i přes 50cm a několikrát sem dostal i vodu do kajaku, Big tuna ale vše zvládla a i na kotvě pohoda.
Vzhledem k vlnám jsem poprvé chytal z nízké pozice. Super, ani sem nečekal, že to bude taková pohoda. Vítr hnal na návětrnou stranu břehu jezera rybičky a štiky projížděly ve sloupci a lovily rybky, zmatené vlnobitím. Chytal jsem na gumy, občas ve stoje, ale kvůli velkým vlnám sem to zabalil, zjistil sem že s 2.7m prutem s tvrdou akcí zvládám v pohodě prosekávat štiky i ze sedu.
Výsledkem bylo nakonec asi 7 štik za tak 3 hodiny chytání, největší tlusťoška 95cm. Posouval jsem se podél břehu a vždy kotvil cca na 1.5 odhozu od břehu. Kotvil jsem na 2.5kg kotvě za záď a mohl tak házet daleké náhozy po větru. Posuďte z fotek.

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Prví tygrovaná fešanda dne potvrdila, že to dnes prej půjde

DCIM100GOPRO

Oživování štiky po dlouhém souboji

DCIM100GOPRO

Výhoda Big Tuny je také v tom, že na palubě je dost místa pro pacifikaci větších exemplářů, jejich bezpečné vyháčkování a rychlou fotku.

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Crosslock karabinka nevydržela souboj z jednou krasavicí z jezera černých štik, ryby zde mají ohromnou sílu a 80ka je srovnatelná s metrovkou z jiných revírů

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Share: