Publikoval/a Karel Skalický dne 18.10.2013
Druhý listopadový víkend jsme v plné sestavě navštívil pro nás celkem nezámou vodu – západočeské Hracholusky. Tentokrát jsme nepohrdli pevnou střechou nad hlavou a využili pohostinosti majitele Kempu Keramika Vládi a využili poukaz na víkendové ubytování, který jsem vyhrál na feeder lize. Na Hracholuskách jsem byl předtím pouze na feederové lize, při které se ulovilo poměrně velké množství pěkných oknounů, proto jsme na čistě přívlačovou výpravu odjížděli celkem natěšení. V pátek jsme na chvilku ještě stihli vyjet na vodu a zmapovat okolí kempu. Podařilo se nám najít pěknou hranu s pařezy a dalšími nerovnostmi, kde jsme chytli pár okounů, štiku a menší candátky.

Na Hracholuskach najdete spoustu nádherných míst plných pařezů. Mezi nimi se prohání okouni. Chytat tu ze břehu znamená nechat ve vodě tisíce korun napíchaných do pařezů a dalších vázek
V sobotu jsme vyjeli na celý den proti proudu. Objevili jsme mnoho zajímavých a nadějných míst a přestlili pár pěkných okounů. Chytání nám znepříjemňoval poměrně silný vítr. V neděli nám vítr dal pokoj, ale od dopoledne nám pro změnu začalo drobně pršet. Ideální počasí na velké candáty, které jsme ale na Hracholuskách za víkend nenašli. Přesto jsme si celkem pěkně zachytali a užili pohody na kajacích ?

Petr Škarka s krásným okounem. Cuda 12 mu dost vyhovuje, není divu.

Share: