Publikoval/a Jan Liska dne 27.5.2014
Už nějakou dobu mi v hlavě zůstal zážitek z prvních výprav s plavačkovým prutem na kajaku. Zde si můžete přečíst první článek o plavačce z kajaku.
První výpravy se nesly ve znamení objevování nové techniky, seznamování se s tím jak používat kajak při chytání kaprů a bílé ryby z kajaku. Již při třetí vyjížďce jsem cítil, že začínám mít v pažích tento styl lovu. Tady je několik poznatků, které vám snad pomůžou tuto techniku z kajaku vyzkoušet. V budoucnu se budu více věnovat článkům o konkrétních aspektech tohoto lovu, budou následovat i videa.
1. Dvě kotvy- určitě počítejte s dvěma kotvami. Pokud není vítr tak stačí na řece jedna, ale stačí aby trochu fouklo a budete potřebovat 2. Doporučuji jednu z kotev alespoň 4kg. Je nutné se naprosto znehybnit.
2. Dlouhý podběrák- vyzbrojte se „závodním“ plavačkovým podběrákem v délce cca 3 m.
3. Krmné místo- hlavní výhodou kajaku je, že se dostanete na místa, která by ze břehu nešlo nikdy efektivně prochytat. Pro naprosto přesné označení krmného místa používám malinkou házecí bójku, kterou si hodím několik metrů od krmného místa. Lépe se pak orientuji a chytám a krmím do stejného místa.

Těšte se na sérii článků a videí o plavačce z kajaku. Tady alespoň pár fotek z poslední vyjížďky na Berounce. Pokud se chcete na něco o plavané z kajaku zeptat tak neváhejte do komentářů.

Share: